- napínané stropy a stěny
Dveře a zárubně
Schody
Stropy a stěny
Prodej materiálu
Školení
O nás
Atesty
Dekory
Reference
Galerie
Napínané stropy, podhledy - stropní systémy

    Napínané stropy jsou díky svým vlastnostem mimořádně vhodné do velkých prostor, stejně jako do menších obytných objektů, kde se mohou uplatnit nejen výrazně esteticky, ale obzvláště i ekonomicky.

Stropní systém lze aplikovat přímo na hrubé zdivo bez nutnosti provedení omítek a štuků, čímž jsou ušetřeny náklady na jeho provedení. Do stropů lze integrovat veškerá technická zařízení budov, jako jsou např. požární hlásiče a čidla, veškeré druhy svítidel, revizní otvory apod. Lze realizovat víceúrovňové stropy rozmanitých tvarů. A to vše s vysokou estetickou hodnotou v rozměrech do šíře 5 m a délky až 50 m bez spojů a švů.

    Nezanedbatelný přínos napínaných stropů a stěn je i v oblasti životního prostředí. Aplikací na hrubé zdivo dochází i k významným energetickým úsporám. Spotřeba energií při instalaci je výrazně nižší než při realizaci omítek, štuků, malby či realizaci sádrokartonových konstrukcí.

    Na textilii je možno digitálním tiskem realizovat jakýkoliv obraz ve vysokém grafickém rozlišení. Velmi oblíbené jsou květinové a přírodní motivy, abstraktní vzory nebo náboženské motivy. Žádané jsou i obrazy světoznámých malířů. Ve výběru motivů neexistují prakticky žádná omezení.
    Zákazník má tak k dispozici širokou paletu možností (včetně integrace osvětlovacího systému tzv. hvězdné oblohy), že může interiér provést přesně podle svých představ a být tak sám sobě architektem.

    Použitím systému napínaných stropů lze velmi snadno realizovat esteticky vysoce užitné stropy s dlouhou dobou životnosti. Lze realizovat rovné, zakřivené i různé víceúrovňové plochy s integrací svítidel a i jiných technických zařízení budov.
    Obzvláště vhodná je aplikace textilií v prostorách bazénů pro odolnost vůči vlhkosti, plísním a chlóru. Není žádným problémem pod napínaný strop či stěnu instalovat   i případnou dodatečnou  tepelnou izolaci. Napínané stropy mají navíc vynikající akustické vlastnosti. Materiál lze použít také na úpravu stěn.

Naše společnost má výhradní obchodní a technické zastoupení pro Českou republiku a Slovenskou republiku společnosti ALYOS France SAS, která je výrobcem a dodavatelem veškerých materiálů pro stropní systémy. Naše společnost má právo provádět školení zájemců o tuto technologii a provádět jejich certifikaci.